Nadmierne szczekanie psa

Jednym z najczęściej pojawiających się problemów, z którymi borykają się właściciele psów jest uporczywe szczekanie i wycie. O tyle trudny to problem, że oduczenie zwierzęcia takich zachowań jest naprawdę bardzo trudne. Tradycyjne metody szkoleniowe w tym właśnie zakresie często bardzo często okazują się niestety zawodne.

Oczywiście, nie można uogólniać, bo nie brakuje i takich psów, które i konwencjonalnymi sposobami oduczyć można uciążliwych dla otoczenia zachowań. W każdym bądź razie obecnie istnieją także i inne możliwości – a wszystko dzięki obrożom antyszczekowym. Wybór na rynku, jeżeli chodzi o takie produkty jest bardzo duży – tym bardziej, że rodzajów takich obroży wyszczególnić można kilka.

Obroże elektroniczne
Działają w oparciu o impuls elektrostatyczny, który napina mięśnie psa. Najczęściej posiadają wbudowany mikrofon oraz czujnik wibracji krtani dzięki czemu skuteczność tego rozwiązania jest jeszcze wyższa. Decydując się na obrożę elektroniczną warto zwrócić uwagę na to, czy ma ona funkcję ostrzegania dźwiękowego. Tresura jest wtedy jeszcze skuteczniejsza.

Obroże sprayowe
Obroża po zarejestrowaniu szczeknięcia psa dozuje dawkę sprayu. Jego zapach jest dla psa nieprzyjemny i skutecznie odstrasza go od dalszego szczekania. Obroże na spray nie sprawdzą się jednak na dworze, gdzie dawka sprayu może się szybko ulotnić. Ponadto zalecane są one raczej dla psów o krótkiej sierści.

Obroże ultradźwiękowe
Obroże, które działają na tej samej zasadzie co sprayowe z tą różnicą, że zamiast wypuszczania dawki sprayu emitują nieprzyjemne dla ucha psa ultradźwięki. Niesłyszalne dla ucha ludzkiego są dla psa nieprzyjemne i podobnie jak spray w poprzednim rozwiązaniu skutecznie zniechęcają psa do dalszego szczekania.

To jaką obroże wybierzemy dla naszego pupila zależy tylko i wyłącznie od nas samych, nie miej jednak warto zasięgnąć porady sprzedawcy czy opinii znajomych, którzy już z takiego rozwiązania skorzystali.

cze
6

Zostaw odpowiedź