Pies w samochodzie

Psy są zwierzętami, które na ogół bardzo dobrze znoszą jazdę samochodem i bardzo to lubią – tym bardziej, jeżeli są do niej przyzwyczajane od małego. Nie oznacza to jednak, iż zawsze podczas jazdy zachowują się tak, jak się tego od nich oczekuje.

Bardzo często zdarzają się sytuacje, że zwierzę potrafi wszystkim pasażerom skutecznie uprzykrzyć podróż swoim szczekaniem. Rzecz jasna to nie jest zwierzęca złośliwość, a raczej przejaw radości, nie mniej jednak takie przejawy radości są na dłuższą metę niezmiernie uciążliwe. Więc jeżeli czyjś pupil ma tendencje do cieszenia się z podróży samochodem w taki właśnie sposób, najlepiej zaopatrzyć się w obrożę antyszczekową.

Trzeba ja jednak przetestować wcześniej w domu, aby sprawdzić, w jaki sposób zwierze na nią zareaguje. Tak czy owak, na pewno będzie lepszym rozwiązaniem aniżeli tradycyjny kaganiec – człowiek by nie chciał podczas podróży mieć założone czegoś na twarz, w związku z czym dlaczego zwierzęciu ma odpowiadać skrępowanie kagańcem pyska.

cze
6

Zostaw odpowiedź