Reakcja psa na dziecko

Mając małe i dziecko i psa koniecznie należy pamiętać między innymi o tym, że wszelakie kontakty pomiędzy nimi powinny być nadzorowane przez osoby dorosłe. W żadnym wypadku nie wolno malucha zostawiać sam na sam ze zwierzęciem, choćby było one najbardziej łagodnym pupilem na świecie.

Niestety, w praktyce często jest tak, że pies w związku z pojawieniem się dziecka w rodzinie czuje się zagrożony – przestaje być bowiem głównym obiektem zainteresowania i nie skupia na sobie tyle uwagi, co wcześniej. Na obecność małego człowiek reaguje zatem nieprzyjaźnie, bo warcząc albo ujadając. Psu trzeba przede wszystkim dać do zrozumienia, że nadal zajmuje bardzo ważne w miejsce w rodzinie, ale jednocześnie i to, że pewne jego zachowania nie będą tolerowane.

Warto sięgnąć tutaj także i po obroże antyszczekowe, które szybko i skutecznie oducza psa niewłaściwego zachowywania się w obecności dziecka. W przypadku obroży posiadających czujnik wibracji krtani wyeliminujemy u psa nie tylko szczekanie, ale także złowrogie warczenie.

cze
6

Zostaw odpowiedź