Temperament psa

Przed przystąpieniem do szkolenia psa – nawet takiego, w którym zostaną zastosowane treningowe obroże – pamiętać trzeba o tym, że każde niepożądane zachowanie zwierzęcia ma inne przyczyny. Bardzo wiele zależy od tego, o jaki rodzaj zachowania chodzi.

W przypadku zachowań instynktownych nie ma możliwości w zakresie całkowitego ich wyeliminowania. Tutaj trzeba po prostu znaleźć taki sposób, aby pies mógł owe zachowania realizować w taki sposób, z zaakceptowaniem którego właściciele nie będą mieć problemów. Pies gania za samochodami albo z upodobaniem kopie doły? Trzeba mu zatem zapewnić odpowiednią dawkę aktywności, ponieważ najwidoczniej jest ona za mała, psa roznosi energia, w związku z czym musi znaleźć dla niej ujście.

W takiej sytuacji najwłaściwsze będzie zaangażowanie psa w jakąś sportową dyscyplinę – tutaj niestety nie ma uniwersalnego rozwiązania, każda rasa posiada bowiem odmienne predyspozycje i dla każdej co innego będzie dobre. Nie mniej istotny jest tu także wiek zwierzęcia i jego indywidualne możliwości.

cze
6

Zostaw odpowiedź