Tresura psów myśliwskich

Jedną spośród grup psów, jakie przechodzą całkowicie profesjonalny trening są psy myśliwskie. Jak sama nazwa sugeruje, przy okazji polowań są one wykorzystywane w celach pomocniczych, a przeznaczenie tych zwierząt jest przy tej okazji różne.

Spośród tych psich specjalizacji wymienić można w ramach przykładów płochacze (czyli takie psy, które mają za zadanie naganianie myśliwym zwierzyny) oraz tropowce (takie psy potrafią świetnie wytropić zwierzę po zostawionych przez nie śladach). Rzecz jasna podobnych przykładów można w tym miejscu wymienić zdecydowanie więcej.

Nadmienić także trzeba i o tym, że nie wszystkie rasy psów posiadają predyspozycje do tego, aby stać się psami myśliwskimi. Natomiast z ras posiadających takowe predyspozycje wymienić w tym miejscu można przede wszystkim wyżły, teriery, spaniele oraz jamnik. Wytrenowanie takich psów zajmuje trochę czasu, a często przy tej okazji znajdują zastosowanie elektroniczne systemy treningowe dostępne obecnie bez żadnego problemu na rynku.

Sprzęt wyprodukowany specjalnie z myślą o tresurze psów myśliwskich w ciężkich warunkach odznacza się wysoką wytrzymałością, wodoodpornością i różnymi dodatkowymi funkcjami. W przypadku marki Dogtra spotkać się możemy np. z obrożą, która posiada wbudowany lokalizator dźwiękowy.

cze
6

Zostaw odpowiedź