W jaki sposób działają elektroniczne systemy treningowe?

Elektroniczne systemy treningowe dzielimy na: obroże służące ograniczeniu szczekania i wycia psów, obroże do tresury i kontroli psa na odległość, ogrodzenia zapobiegające ucieczkom pupili z ogrodu. Te ostatnie jednocześnie ochraniają ogród przed zniszczeniami jakich dokonać mogą nasze czworonogi.

Obroże ograniczające nadmierne szczekanie czy wycie psów, zwane są potocznie obrożami antyszczekowymi. Pomagają one oduczyć szczekania psa w niewłaściwych momentach, np. gdy zostaje sam w domu. Taka obroża inteligentnie rozpoznaje szczekanie psa, reagując tym samym na nie. Po wykryciu szczekania pies może usłyszeć bardzo nieprzyjemny dźwięk, poczuć nieprzyjemny dla niego zapach lub odczuć skurcz mięśnia wynikający z podanego przez obrożę impulsu korekcyjnego. Wszystko zależy tak naprawdę od modelu wybranej obroży. Obroże treningowe, służące do tresury psa na odległość wyposażone są dodatkowo w pilota, który do dyspozycji ma właściciel psa. Dzięki niemu można poprzeć komendę głosową odczuwalnym przez psa fizycznie bodźcem. Może to być dźwięk, wibracja lub impuls korekcyjny.

Jeśli chodzi o niewidzialne ogrodzenia to również jednym z głównych elementów jest obroża elektroniczna. Należy dodatkowo rozłożyć przewód wokół posesji, który może być oczywiście zakopany. Przewód podłączany jest do nadajnika i od tej pory będzie on stanowił pewnego rodzaju antenę wokół ogrodu. Pies po zbliżeniu się do przewodu otrzyma z obroży impuls korekcyjny, który powoduje niemiły skurcz mięśni.

lip
7

Zostaw odpowiedź